زعفران

دسته بندی ها :
زعفران

زعفران با نام عمومی saffron و نام علمی crocus sativus گرانبها ترین گیاه زراعی موجود در روی کره زمین است و تنها گیاهی است که واحد خرید و فروش آن به جای تن و کیلو مثقال و گرم است .
زعفران از خانواده زنبق و در منطقه آب و هوایی مدیترانه و غرب آسیا از عرض جغرافیایی 30 الی 50 درجه شمالی و طول جغرافیایی 10 در جه غربی تا 80 درجه شرقی در مناطق بسیار کم باران ایران – توران که دارای زمستان سرد و تابستان گرم بدون داشتن بارش در اوایل فصل پاییز باشد گسترش دارد از ویژگیهای بارز این گیاه ظهور گل آن قبل از هر اندام رویشی دیگر است . شروع رشد آن در پاییز . انتهای رشد در بهار . عدم تولید بذر بارور با وجود تولید گل کامل فراوان و ضرورت برداشت گل آن در صبح زود قبل از گرم شدن هوا می باشد . تکثیر زعفران منحصرا توسط غده زیر زمینی بنه ( کورم ) متداول است . برداشت محصول شامل چیدن گلها و جدا کردن کلاله از سایر قسمتهای گل و در نهایت خشک کردن کلاله ها است . متوسط عملکرد زعفران در صورت رعایت کامل اصول زراعی حدود 10 کیلو زعفران خشک در هر هکتار از نوع زعفران دسته ای می باشد . طول عمر گلها حدود 3 تا 4 روز بوده که به طور متوسط هر کیلو گل زعفران معادل 2170 عدد گل است و از هر 78 کیلو گل به طور معمول 1 کیلو زعفران دسته ای ( کلاله همراه با خامه ) حاصل می شود برای تهیه 1 کیلو زعفران سرگل نیاز به حدود 105 کیلو گل و برای تهیه 1 کیلو زعفران پوشالی ممتاز ( حداکثر طول خامه باقیمانده و متصل به کلاله کمتر از 3 میلی متر ) نیاز به حدود 103 کیلو گل زعفران است پس از برداشت گل و جدا سازی کلاله ها مهمترین پارامتر در مورد کیفیت زعفران نحوه خشک کردن کلاله آن است که می بایست در محیط تمیز و در زمان کوتاه ( حدود 2 الی 3 ساعت ) و در دمای حدود 50 تا 60 درجه سانتیگراد در اون الکتریکی انجام می گیرد . روش خشک کردن اسپانیایی ( الک – هیتری ) در مرتبه بعدی است و پس از آن روش خشک کردن با مایکروویو می باشد .
در حال حاضر کلیه مراحل برداشت گل و جداده سازی کلاله ها و فن آوری زعفران با دست صورت می گیرد .
کلاله سه شاخه زعفران مهمترین بخش تجاری آن است این بخش از گل حاوی مواد چرب . املاح معدنی و موسیلاژ است . عطر و بوی زعفران به علت وجود اسانس بیرنگ تروپن دار و یک ترکیب اکسیژن دار همراه با سینئول به نام سافرا نال می باشد . و ظعم زعفران مربوط به هتروزید تلخ پیکرو کروسین است . ماده رنگین زعفران مربوط به وجود ماده ای به نام کروسین می باشد .
بهترین راه جدا سازی مواد موجود در زعفران جهت مصارف غذایی خانگی حل کردن کوبیده زعفران در مخلوط آب گرم و روغن مایع است ( با نسبت یک قسمت روغن و بیست قسمت آب به صورت دم کرده برای مدت نیم ساعت ) .
مقدار مصرف برای هر نفر به طور معمول حدود 15/1 گرم در هر وعده غذایی می باشد .
برای نگهداری زعفران محیط ایده آل جای خشک و خنک و به دور از نور می باشد .
خواص زعفران

براساس اخرین تحقیقات انجام شده معلوم شده است که چاشنی و رنگ دهنده زعفران ویژگی منحصر به فردی دارد پس بانوانی که میخواهند به غذایشان چاشنی و رنگ مخصوصی بدهند وهمچنین چربی و کلسترول کمتری در غذایشان موجود باشد، بهشان توصیه میشود از زعفران استفاده کنند . بر طبق طب سنتی افرادی که الزایمر دارند بهتر است از زعفران استفاده کنند چون مصرف زعفران باعث بهبود و تقویت حافظه شان میشود.

تاثیر زعفران بر فشار خون
همچنین افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند بهتر است زعفران مصرف کنند چون در زعفران ماده ی است است که فشار خون را کاهش می دهد. همچنین زعفران به خاطر خاصیتی که دارد برای افرادی که دچار نفح شکم میشوند مناسب است و از دیگر فواید زعفران میتوان گفت خانم ها و اقایانی که به بیماری های پوستی مبتلا هستند بهتر است زعفران مصرف کنند . به گفته دندانپزشگان ، بیمارانی که از درد دهان و لثه رنج می برند بهتر است از زعفران استفاده کنند چون زعفران مثل مسکنی عمل میکند که التهاب و ورم های ناشی از درد دندان و لثه را کاهش میدهد . یکی از مهمترین کاربرد های زعفران در پزشکی این است که نه تنها درد های سیستم های گوارشی و معده را تا حدودی کاهش میدهد بلکه انها را تقویت می کند.

درمان سریع افسردگی با زعفران
بر اساس آخرین تحقیقات حاصل شده بیمارانی را که از افسردگی و ناراحتیهای اعصاب و روان رنج می برند بهتر است از زعفران استفاده کنند چون در زعفران موادی هست که باعث شادی و بالا بردن روحیه افراد میشود. روانپزشکان توصیه میکنند که نوشیدن زعفران برای آرام کردن اعصاب و همچنین بالاتربرددن تمرکزموثر است. در افراد میان سال و سالخورده که از بیماری های آلزامیر و همچنین از بیماری خطرناک پارکیسون رنج می برند بهتر است از زعفران استفاده کنند.

زعفران عامل پیشگیری از کاهش دید در سالخوردگی
بر اساس اخرین تحقیقات بدست اومده از مرکز دانشگاهی ایتالیا، زعفران در علم چشم پزشکی کاربردهای فراوانی را ایفا کرده است چون زعفران مانع بروز هر گونه اسیب و خطری به سلول های حیاتی چشم میشود و باعث بهتر شدن سلول های صدمه دیده چشم می شود. همچنین از مهمترین خواص زعفران که به افراد سالمند توصیه میشود این است زعفران مصرف کنند چون زفران مانع بروز هرگونه اختلالات شبکیه و پیشرفت بیماری ژنتیکی چشم میشود .

خواص ضد سرطانی زعفران
زعفران در پزشکی نقش بسیار مهمی ایفا می کند و یکی از ویژگی های بارز ان این است افرادی که به سرطان و تومور مبتلا هستند حتما باید زعفران مصرف کنند . چون گیاهی هست سرشار از انتی اکسیدان های که موجب شده است که خاصیت ضد سرطانی پیدا کند و به همین جهت از جمع شدن رادیکال های ازاد جلوگیری می کند. زعفران می تواند دی ان ای افرادی را که مبتلا به سرطان بودند را ترمیم کنند.

مضررات زعفران چیست
خواص زعفران و فواید زعفران بسیار است ، اما مضراتی نیز دارد. مطالعات اخیر نشان می دهد که مصرف فقط سه گرم زعفران در ماه برای هرفرد توصیه میشود و اگرفرد بیشتر از 5 گرم زعفران در یک وعده غذایی استفاده کند بسیار خطرناک و کشنده برای انسان خواهد بود. متاسفانه افرادی که در طول روز زیاد زعفران مصرف میکنند ممکن است دچار بیماری های قلبی و عروقی شوند و در بعضی از مواقع شاهد افرادی هستیم که دچار خون ریزی ازپلک ها و لب هایشان شدند و در بعضی از موارد مصرف زیاد زعفران باعث زردی پوست و حتی استفراغ هم به همراه دارد. همچنین در صورت بروز علایم بالا هر چی زودتر به پزشک مراجعه شود.

نگهداری زعفران در منزل
چون زعفران گیاهی است که به نور و رطوبت حساس است و برای جلوگیری از خراب شدن حتما باید در ظرف های شیشه ی یا فلزی نگهداری شود وگرنه خراب میشود . همچنین در داخل زعفران اسانسی وجود دارد که قابل تبخیر شدن است و عمل تبخیر شدن باعث از بین رفتن کیفیت دارویی ان میشود . پس حتما از بسته بودن درب ان اطمینان حاصل فرمایید.

مصارف صنعتی زعفران
در صنعت امروزی زعفران پیشرفت چشمگیری کرده است چون در زعفران در اسانس خاصی وجود دارد . که خانم ها برای این که غذایشان رنگ و عطر خوبی بگیرد بهتر است از زعفران کمک بگیرند ، همچنین شیرینی پز ها و قنادی ها برای تهیه کردن پودر های کیک از زعفران استفاده می کنند ، یکی دیگر از کاربرد های مهم زعفران در صنعت نساجی و رنگرزی می باشد که از ان برای رنگ کردن الیاف و پارچه های ابریشمی استفاده میکنند و بر اساس مواردی که ذکر شد در زعفران موادی هست که باعث شادی و بالا بردن روحیه افراد میشود پس در صنعت دارو سازی نقش مهمی ایفا میکند.

منبع :zaferan.com

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X
قالب فروشگاهی